86-300 Grudziądz, ul. Jeziorna 6

+48 56 46 223 21 info@vigotherm.pl

Manager

Manager pomp ciepła VIGOTHERM jest panelem sterującym z wyświetlaczem LCD. Z jego poziomu możliwa jest kontrola pracy systemu pompy ciepła oraz zmiana ustawionych parametrów.

Wśród dostępnych opcji językowych mamy do wyboru oczywiście także język polski. Dzięki intuicyjnemu menu programatora obsługa pompy ciepła jest przyjazna użytkownikowi i niezwykle prosta. Z menu głównego uzyskujemy bezpośredni dostęp do kilku podmenu, więc sprawnie i szybko możemy przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi funkcjami i parametrami. Zestaw czytelnych symboli graficznych widoczny zawsze w oknie głównym managera pozwala błyskawicznie ocenić aktualny tryb pracy pompy ciepła.

Manager  - Controller

Manager  - ekran

Widzimy więc na wyświetlaczu czy sprężarka pompy ciepła pracuje, a jeśli tak to z jaką wydajnością (prędkością obrotową). Możemy również uzyskać potwierdzenie, czy występuje aktualnie zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania w okresie zimowym lub na chłód celem klimatyzacji w okresie letnim. Łatwo zdiagnozujemy, czy ciepła woda do mycia i kąpieli jest właśnie podgrzewana w zasobniku pompy ciepła, czy też woda została już dogrzana do ustawionej temperatury. Oczywiście na wyświetlaczu otrzymujemy również komunikat o aktualnej temperaturze powietrza w domu.

Manager jest panelem przewodowym i może zostać umieszczony na obudowie samej pompy ciepła lub w wybranym pomieszczeniu w budynku. Umieszczenie programatora w części mieszkalnej budynku pozwala na kontrolę pracy pompy ciepła bez konieczności zaglądania do pomieszczenia technicznego, w którym stoi pompa ciepła.

Manager  - 22

Manager umieszczony na obudowie pompy ciepła VIGOTHERM

Manager  - manager poza pompa

Manager umieszczony poza pompą ciepła VIGOTHERM.


Ogrzewanie budynku przez pompę ciepła VIGOTHERM odbywa się w oparciu o ustawienia krzywej grzewczej. Krzywa grzewcza to program, który elastycznie dostosowuje temperaturę wody zasilającej instalację grzewczą w zależności od temperatury zewnętrznej. Dzięki temu w domu utrzymywana jest cały czas komfortowa temperatura powietrza.

Jednocześnie odbywa się to przy możliwie najniższych kosztach eksploatacji, bowiem z zależności od potrzeb zmienia się prędkość obrotowo sprężarki oraz temperatura zasilania wewnętrznej instalacji ogrzewania podłogowego lub grzejnikowego.