86-300 Grudziądz, ul. Jeziorna 6

+48 56 46 223 21 info@vigotherm.pl

Ogrzewanie domu pompą ciepła

Ogrzewanie domu pompą ciepła Ogrzewanie domu pompą ciepła - pompa logo fullHD

Utrzymanie optymalnej temperatury zimową porą we własnych czterech ścianach niekoniecznie musi odbywać się przy udziale węgla. W trosce o środowisko naturalne i własne finanse już teraz powinniśmy zainteresować się zieloną energią. Z jakich względów warto postawić na nowoczesne pompy ciepła?

Czysta energia to przyszłość

Podejście Polaków do kwestii związanych z ogrzewaniem domu uległo zmianie z wielu powodów. Po pierwsze zauważalne jest stopniowe odejście od węgla. Na rynku mamy wiele alternatyw będących przyjaznymi dla środowiska i co ciekawe także tańszymi sposobami na ogrzanie domu. Już na etapie planowania można rozważyć alternatywną opcję i przekonać się, że to naprawdę może się opłacać.

Z pewnością nie brakuje powodów mogących przekonać nas do rozwiązania, jakim jest pompa ciepła. Skoro blisko jedna trzecia domów w Szwajcarii jest wyposażona w takie urządzenie, to faktycznie coś musi być na rzeczy. Ceny paliw stałych zasilających kotły mają tendencję do wzrostów, co doskonale widać na przykładzie węgla kamiennego i oleju opałowego. Stawiając na pompę ciepła we własnym domu stajemy się zależni poniekąd jedynie od cen energii elektrycznej. W ogólnym rozrachunku miesięczne koszty ogrzewania tym sposobem i tak będą o wiele niższe tego, z czym mamy do czynienia w przypadku korzystania z kotłów zasilanych paliwami stałymi, olejem i gazem.

Zważywszy choćby na niesłabnący problem smogu dotykającego wiele polskich miast nie trudno przypuszczać, że widmo groźby zakazania palenia w piecach węglem to tylko przysłowiowe straszenie palcem. Działania ustawodawcy w tej sferze są czymś nieuniknionym. Dlatego decydując się już teraz na czyste źródło ogrzewania domu możemy mieć pewność, że w przyszłości nie dotkną nas żadne niekorzystne zmiany w prawie. Z racji tego, że pompa ciepła to swego rodzaju inwestycja, często na jej poczet zawierana jest umowa kredytowa lub umowa dofinansowania. Banki w ostatnim czasie premiują takie umowy i są one często zawierane na bardzo korzystnych warunkach. To pomaga wielu niezdecydowanym podjąć ostateczną decyzję o postawieniu na zieloną alternatywę.

Ogrzewanie domu pompą ciepła ekologiczna energia - eko

Rozwiązanie na miarę twoich potrzeb

Decydując się na pompę ciepła nie musimy rezygnować z takich wygód, jak chociażby ogrzewanie podłogowe. W takim przypadku należy jednak pamiętać o uwzględnieniu specjalnej automatyki oraz sterowników do regulacji całego systemu. Kiedy natomiast rozważamy zestawienie pompy ciepła z ogrzewaniem grzejnikowym, konieczne będą zmiany w dotychczasowej lub nowo powstałej instalacji. Wówczas należy wziąć pod uwagę grzejniki niskotemperaturowe. Ma to istotne znacznie z punktu widzenia sprawności osiąganej przez pompy ciepła.

Ilość dostępnych rozwiązań z zakresu techniki grzewczej powoduje, że podjęcie ostatecznej decyzji w kwestii wyboru bywa trudniejsze, niż mogłoby się to zdawać. Zważywszy na to, że zakup pompy ciepła to dla wielu właścicieli domów jednorodzinnych niemała inwestycja, dobrze byłoby, żeby ten co do zasady bezobsługowy sprzęt funkcjonował bezawaryjnie przez długie lata.

Dlatego tak duże znaczenie ma to, kto jest producentem urządzenia. W momencie, kiedy weźmiemy pod uwagę przy zakupie pompy Vigotherm, możemy być spokojni, że spełni on nasze oczekiwania. Decydując się na produkty tej marki trzeba jeszcze zastanowić się nad tym, czy w naszym przypadku lepszym rozwiązaniem będą pompy typu powietrze-woda, czy też glikol-woda, zwane też gruntowymi. Poza tym niezwykle istotną kwestią jest aby panel sterujący był funkcjonalny i łatwy w obsłudze.

Do pomp Vigotherm dostępny jest czytelny manager wyposażony w wyświetlacz LCD. Na ekranie widoczne są na bieżące wszelkie niezbędne informacje pozwalające ocenić, czy wszystko działa zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Dzięki modułowi VIGOnet pompę ciepła można zdalnie kontrolować z dowolnego miejsca gdzie jest dostęp do sieci internet. Możliwa jest także zdalna zmiana ustawień urządzenia.

Nowoczesne, a przy tym ekologiczne sposoby na ogrzanie domu nie bez powodu zyskują na popularnością. Alternatywa w postaci nowoczesnych pomp ciepła to jedna z ciekawszych opcji o jaką możemy pokusić się we własnym domu nie tylko ze względu na ochronę środowiska, ale także na obniżenie kosztów ogrzewania.